Актуелно

18/09/2019

Гради се нова зелена пијаца

Уклањањем некадашњег објекта, недавно је почела изградња нове зелене пијаце на Убу, модерног покривеног здања, који ће бити завршен до пролећа. Савремено опремљен пијачни комплекс гради се на парцели површине 42 ара, а укупна вредност инвестиције износиће преко 230 милиона динара. Председник убске општине Дарко Глишић истиче да одавно постоји потреба за новом тржницом, јер је стара била неусловна и небезбедна и у њу деценијама није улагано

13/09/2019

Јавни позив

Јавни позив повратницима по основу Споразума о реадмисији за подношење пријава за доделу средстава намењених за куповину сеоске куће са окућницом и додатне помоћи намењене за грађевински материјал за поправку и адаптацију предметне сеоске куће.

11/09/2019

Поново се чује школско звоно у Слатини

Након петогодишње паузе, сеоска школа у Слатини поново је овог септембра отворила своја врата. На месту некадашњег небезбедног и оронулог старог здања, за само 45 дана никла је нова школаска зграда, површине 120 метара квадратних, која има две учионице, канцеларију за учитеља и три тоалета, као и нов намештај, сва потребна дидактичка средства и савремену ИТ технологију.

05/09/2019

НОВИ ВРТИЋ ПОЧЕО СА РАДОМ

Новоизграђена зграда Предшколске установе „Уб“, површине 2.900 метара квадратних, има 13 соба, кухињу која дневно може да припреми 800 оброка, трпезарију, фискултурну салу, технички и медицински блок, просторије за запослене и лифт

09/08/2019

Рани јавни увид ПДР ДВ 110 kV бр. 107/2

Општинска управа општине Уб објављује ИЗЛАГАЊЕ НА РАНИ ЈАВНИ УВИД ПЛАН ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ за изградњу високонапонског вода за увођење постојећег ДВ 110 kV бр. 107/2 “Тамнава западно поље” – ТС “Ваљево 3” у ТС 110/35/10 kV “Уб”.

31/07/2019

ЈН бр. 1.2.18. Израда пројектно-техничке документације

Конкурсна документација за поступак јавне набавке мале вредности ЈН бр. 1.2.18. Израда пројектно-техничке документације за реконструкцију и доградњу објекта Техничке школе и Гимназије „Бранислав Петронијевић“ у Убу.