УБ ДОМАЋИН ФИНАЛА КУПА СРБИЈЕ

Финале Купа Србије за одбојкашице и одбојкаше, у сезони 2019/2020, играће се у недељу, 1. марта на Убу, потврдио је директор такмичења Душан Кесер. Спортска хала биће домаћин у обе конкуренције, где ће се жене борити за 54. пехар

Нова услуга еВртић

Услуга еВртић представља електронску пријаву деце за упис у предшколске установе. Родитељи више не морају да одлазе на разне шалтере приликом уписа деце у предшколске установе

10/02/2020

Јавни конкурс за финансирање и суфинансирање програма/пројеката у култури

Расписује се Конкурс за доделу средстава из буџета Општине Уб за финансирање или суфинансирање програма/пројеката у култури који својим квалитетом доприносе развоју и презентацији уметности и културе у општини Уб у 2020. години у укупном износу од 2.000.000,00 динара.

05/02/2020

У ОШ „МИЛАН МУЊАС“ РАДОВИ ТЕКУ ПРЕМА ПЛАНУ

Без обзира на неповољне временске прилике, радови на реконструкцији објекта ОШ „Милан Муњас” и изградњи затвореног базена теку предвиђеном динамиком, те ће бити завршени до јесени, како је и планирано. Пројекат вредан три милиона евра, који се у потпуности финансира средствима Канцеларије за управљање јавним улагањима Владе Србије, реализује се у три фазе. Већ су готово завршени грађевински радови прве фазе доградњом троетажног анекса, чиме ће капацитет школе бити проширен за 775 квадратних метара додатног простора, у оквиру којег ће бити шест нових учионица, зборница и помоћне просторије.

13/01/2020

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Општинска управа Уб , Одељење за делатности установа и заштиту животне средине , на основу члана 10 и 29 Закона о процени утицаја на животну средину (,,Сл.гласник РС'' бр. 135/04 и 36/09) даје следеће :

19/12/2019

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

09/12/2019

НА „ШКОЛАРАЦУ” ИЗГРАЂЕНО ПАРКИРАЛИШТЕ

Започета у мају, комплетна реконструкција Спортско - рекреативног центра „Школарац” полако улази у завршницу. Постављна је расвета, па је цео комплекс сада и осветљен, а окончани су и радови на прилазној саобраћајници дужине 200 метара са припадајућом инфраструктуром. Такође, асфалтиран је и паркинг простор, који располаже са три места за аутобусе и 70 места за путничка возила и до даљњег ће бити бесплатан.