12/04/2019

Изградња новог вртића тече по плану

Радови на изградњи нове зграде Предшколске установе, који су започети у мају прошле године, теку предвиђеном динамиком и уколико се и даље буду одвијали према плану, 1. септембра у њу ће се уселити најмлађи Убљани.

10/04/2019

„Шепковац” у новом руху

Општинско брдо „Шепковац”, које је деценијама било препуштено немару, добило је ново рухо лета 2017. године, када су завршени дугоочекивани радови на комплетном уређењу тог видиковца у центру града, скривеног у крошњама борове шуме.

11/04/2019

Филмови „Дамбо“ и “Балканска међа”

На биоскопском репертоару Установе за културу и спорт Уб, у петак, 12. априла су два филма. У Великој сали Дома културе, са почетком у 18 сати, приказује се играни 3D филм за децу „Дамбо“, а у 20 сати домаћи филм “Балканска међа”. Цена улазнице је 250 динара.

11/04/2019

Други Пролећни убски фестић

У периоду од 1. до 5. априла одржан је други Пролећни убски фестић, драмски сусрети вртића из Колубарског и Мачванског округа у организацији овдашње Предшколске установе.

12/04/2019

Обнова амбуланте у Бањанима

Почетком маја требало би да буде завршена комплетна реконструкција и апаптација зграде Амбуланте у Бањанима, у којој се лечи више од хиљаду мештана тог и околних села.

04/04/2019

Модерно дечје игралиште на Школарцу

Ново дечје игралиште на спортско-рекреативном центру „Школарац”, изграђено према највишим стандардима безбедности, али и естетике, званично је најмлађим Убљанима предато на коришћење 18. јуна 2018. године.