Обавештење о дератизацији на територији општине Уб

Opstina UB | opstina-ub-83_1716295377.jpg

Обавештавамо грађане општине Уб да ће предузеће АВЕНИЈА МБНС1, на основу Уговора број 352-15-5  /2024-01 од 13.05.2024 године о пружању услуга дератизације на територији општине Уб закљученог са општинском управом Уб за 2024. годину, од понедељка 27.05.2024. године вршити дератизацију на територији општине Уб.

Дератизација се врши на територији насељеног места Уб и на територији села општине Уб, према спецификацији.

На територији насељеног места Уб обухвата: стамбени фонд (градска домадинства и станове), нехигијенска насеља, пијаце, зелене површине, блоковско зеленило, парк, шуме (Општинско брдо и Радовида шума), канализациона мрежа, шахтови, депоније, гробље, водотоци, школе (варошицу и села), предшколска установа, дом здравља (варошица и сеоске амбуланте).
На територији села општине Уб обухвата: Бањани, Богдановица, Бргуле, Брезовица, Врело, Врховине, Вукона, Гвозденовид, Докмир, Звиздар, Јошева, Каленић, Калиновац, Кожур, Кршна глава, Лисо поље, Лончаник, Милорци, Мургаш, Новаци, Паљуви, Памбуковица, Радљево, Радуша, Руклада, Слатина, Совљак, Стубленица, Таково, Тврдојевац, Трлић, Тулари, Црвена Јабука, Чучуге, Шарбане, Гуњевац.

Систематска дератизација – сузбијање мишева и пацова вршиде се препаратима на бази бромадиолона са додатком Битреxа, који могу бити отровни за људе и животиње. Да би се избегла непожељна тровања позивамо грађане да се придржавају следедег:

Спречити децу да дођу у контакт са затрованим мамцима

Онемогућити домаћим животињама приступ постављеним мамцима НЕ ДИРАТИ затроване мамце

У случају тровања обратити се најближој здравственој установи или позвати Национални центар за контролу тровања ( тел. 011/3608440)

Као антидот примењује се витамин К1.