НАЈАВА ВРШЕЊА ТРЕТМАНА СУЗБИЈАЊА ОДРАСЛИХ ЛАРВИ КОМАРАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ УБ ТРЕТМАНОМ СА ЗЕМЉЕ

Opstina UB | ekologija-Pixabay_1718370131.png

Обавештавају се грађани и грађанке општине Уб, да ће се третман сузбијања одраслих форми комараца са земље, на територији оппштине Уб, извести у уторак 18. јуна 2024. године у периоду од 18,00-22,00 часова, са возила прскањем "УЛВ" уређајима.

Акцију изводи ПД "СИНИТРА ДДД" Д.О.О. са седиштем у  Ваљеву и ПД "ДЕ МУС" Д.О.О. са седиштем у Београду.

За сузбијање комараца, користиће се препарат WAY OUT. Уколико због неповољне временске прогнозе, буде потребно одлагање или прекидање третмана, исти ће да буде обављен када се постигну оптимални временски услови.

Лице одговорно за координацију рада екипа је Владимир Илић.

Потребно је да пчелари затворе и помере пчеле, најмање 5 километара од зоне сузбијања комараца на територији општине Уб, пошто биоцидни производи могу да буду токсични за пчеле.

Општинска управа општине Уб.