Opstina UB | opstina-ub-vodic.jpg

Уб

14/11/2019

Почела изградња Музеја фудбала на „Школарцу”

Стара идеја да Уб добије Музеј фудбала коначно ће се остварити. Првих новембарских дана, на реновираном комплексу Спортско-рекреативног центра „Школарац” започела је градња будућег Музеја, у чијем приземљу су предвиђене свлачионице. Нова зграда простираће се на 565 квадратних метара, а планирано је да комплетно буде завршена до пролећа. Реч је о инвестицији вредној 39 милиона динара, коју заједнички финансирају Министарство омладине и спорта, Министарство трговине, туризма и телекомуникација и локална самоуправа.

12/04/2019

Изградња новог вртића тече по плану

Радови на изградњи нове зграде Предшколске установе, који су започети у мају прошле године, теку предвиђеном динамиком и уколико се и даље буду одвијали према плану, 1. септембра у њу ће се уселити најмлађи Убљани.

10/04/2019

„Шепковац” у новом руху

Општинско брдо „Шепковац”, које је деценијама било препуштено немару, добило је ново рухо лета 2017. године, када су завршени дугоочекивани радови на комплетном уређењу тог видиковца у центру града, скривеног у крошњама борове шуме.

11/04/2019

Други Пролећни убски фестић

У периоду од 1. до 5. априла одржан је други Пролећни убски фестић, драмски сусрети вртића из Колубарског и Мачванског округа у организацији овдашње Предшколске установе.

12/04/2019

Обнова амбуланте у Бањанима

Почетком маја требало би да буде завршена комплетна реконструкција и апаптација зграде Амбуланте у Бањанима, у којој се лечи више од хиљаду мештана тог и околних села.