Opstina UB | 1552920753-opstina-ub-sastanak.jpg

Општина Уб

25/02/2020

ЗАВРШЕНИ РАДОВИ НА УРЕЂЕЊУ СПОРТСКЕ ХАЛЕ

У недељу, 1. марта, на Убу ће се играти финале Купа Србије за одбојкашице и одбојкаше у сезони 2019/2020. Спортска хала биће домаћин у обе конкуренције, где ће се жене борити за 54. пехар, а мушкарци за 54. На програму је прво мушко финале, у којем ће се од 16:30 на мрежи састати Партизан и Војводина НС семе из Новог Сада. Потом, од 19 часова следи дуел убских одбојкашица и Јединства из Старе Пазове.

12/02/2020

ОБНОВЉЕНЕ ПРОСТОРИЈЕ РФЗО И ПИО ФОНДА НА УБУ

Након непуна три месеца радова, 7. фебруара свечано су отворене новоуређене и модерно опремљене заједничке просторије испостава Републичког фонда здравственог осигурања (РФЗО) и Републичког фонда пензијског и инвалидског осигурања (ПИО), које се налазе у приземље зграде познатије као „социјално”, у улици Краља Петра Првог број 31. Средства за адаптацију, у износу од 4,3 милиона динара

УБ ДОМАЋИН ФИНАЛА КУПА СРБИЈЕ

Финале Купа Србије за одбојкашице и одбојкаше, у сезони 2019/2020, играће се у недељу, 1. марта на Убу, потврдио је директор такмичења Душан Кесер. Спортска хала биће домаћин у обе конкуренције, где ће се жене борити за 54. пехар

Нова услуга еВртић

Услуга еВртић представља електронску пријаву деце за упис у предшколске установе. Родитељи више не морају да одлазе на разне шалтере приликом уписа деце у предшколске установе

10/02/2020

Јавни конкурс за финансирање и суфинансирање програма/пројеката у култури

Расписује се Конкурс за доделу средстава из буџета Општине Уб за финансирање или суфинансирање програма/пројеката у култури који својим квалитетом доприносе развоју и презентацији уметности и културе у општини Уб у 2020. години у укупном износу од 2.000.000,00 динара.

05/02/2020

У ОШ „МИЛАН МУЊАС“ РАДОВИ ТЕКУ ПРЕМА ПЛАНУ

Без обзира на неповољне временске прилике, радови на реконструкцији објекта ОШ „Милан Муњас” и изградњи затвореног базена теку предвиђеном динамиком, те ће бити завршени до јесени, како је и планирано. Пројекат вредан три милиона евра, који се у потпуности финансира средствима Канцеларије за управљање јавним улагањима Владе Србије, реализује се у три фазе. Већ су готово завршени грађевински радови прве фазе доградњом троетажног анекса, чиме ће капацитет школе бити проширен за 775 квадратних метара додатног простора, у оквиру којег ће бити шест нових учионица, зборница и помоћне просторије.

13/01/2020

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Општинска управа Уб , Одељење за делатности установа и заштиту животне средине , на основу члана 10 и 29 Закона о процени утицаја на животну средину (,,Сл.гласник РС'' бр. 135/04 и 36/09) даје следеће :