Opstina UB | 1552920753-opstina-ub-sastanak.jpg

Општина Уб

18/11/2019

ОБАВЕШТЕЊЕ о јавном увиду

Општинска управа опшштине Уб, Одељење за делатности установа и заштиту животне средине на основу тачке 10. Одлуке о изради Стратешке процене утицаја на животну средину Регионалног плана управљања отпадом за 11 градова и општина Колубарског региона за период од 2019-2029.године а у складу са дописом Регионалног центра за управљање отпадом „Еко-Тамнава“д.о.о.Уб бр.405/19 од 14.11.2019. године доставља:

14/11/2019

Почела изградња Музеја фудбала на „Школарцу”

Стара идеја да Уб добије Музеј фудбала коначно ће се остварити. Првих новембарских дана, на реновираном комплексу Спортско-рекреативног центра „Школарац” започела је градња будућег Музеја, у чијем приземљу су предвиђене свлачионице. Нова зграда простираће се на 565 квадратних метара, а планирано је да комплетно буде завршена до пролећа. Реч је о инвестицији вредној 39 милиона динара, коју заједнички финансирају Министарство омладине и спорта, Министарство трговине, туризма и телекомуникација и локална самоуправа.

25/10/2019

Јавни позив за учешће на јавној расправи о Нацрту одлуке о локалним комуналним таксама за територију општине Уб

Општинско веће општине Уб, на основу члана 100. став 2. Статута општине Уб (''Службени гласник општине Уб'' број 4/2019) упућује грађанима, удружењима, стручној и осталој јавности

25/09/2019

Јавни позив

повратницима по основу Споразума о реадмисији за подношење пријава за прибављање и изградњу монтажних кућа као и куповину основног пакета намештаја и беле технике.

25/09/2019

Јавни позив

Интерно расељеним лицима за подношење пријава за прибављање и изградњу монтажних кућа као и куповину основног пакета намештаја и беле технике.

08/07/2019

Двадесет избегличких породица добило дом на Убу

На Убу је своје стамбено питање решило 20 избегличких породица из БиХ и Хрватске , које су се уселиле у нову зграду у градском насељу Сандића имање. Радови на овом објекту вишепородичног становања, са 415.690 евра, финансирани су из донаторског фонда Регионалног стамбеног програма, док је општина Уб издвојила 14 милиона динара.

15/05/2019

Оглас КЈП „ЂУНИС“ Уб

Комунално јавно предузеће „Ђунис“ Уб, са седиштем у Убу, Улица Вељка Влаховића број 6, у својству закуподавца по овом огласу даје у закуп пoсловни објекат на Базенима у Убу улица Омладинских бригада бб.

12/04/2019

Изградња новог вртића тече по плану

Радови на изградњи нове зграде Предшколске установе, који су започети у мају прошле године, теку предвиђеном динамиком и уколико се и даље буду одвијали према плану, 1. септембра у њу ће се уселити најмлађи Убљани.