Обавештење о вршењу третмана сузбијања одраслих форми комараца

27/06/2023 Вести Актуелно
Opstina UB | opstina-ub-11_1687868717.jpg

ОБАВЕШТЕЊЕ

О ВРШЕЊУ ТРЕТМАНА СУЗБИЈАЊА ОДРАСЛИХ ФОРМИ КОМАРАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ  ОПШТИНЕ УБ ТРЕТМАНОМ ИЗ ВАЗДУХА

Обавештава се грађанство и Удружење пчелара да ће се у петак 30.06.2023.год у периоду од 18:00 до 20:30 часова извести први третман сузбијања одраслих форми јединки комараца из ваздуха. За сузбијање комараца користиће се регистровани препарат КОНДОР 0,8 УЛВ на бази ламдацихалотрина.

Обавешавају се пчелари да затворе и уклоне пчеле најмање 5 км од зоне сузбијања комараца која обуухвата општину Уб, пошто биоцидни производи могу бити токсични за пчеле.

Акцију изводе ПД „СИНИТРА ДДД“ д.о.о Ваљево и ПД „ДЕ МУС“ д.о.о Београд.

У случају да временски услови не дозвољавају спровођење третмана, исти ће се обавити чим се постигну оптимални временски услови.

Координацију рада спровешће шеф стручно оперативног тима извођача, уз пуну сарадњу одговорних лица испред локалне самоуправе.