19/12/2019

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

Општинска управа Уб , Одељење за делатности установа и заштиту животне средине , на основу члана 10 и 29 Закона о процени утицаја на животну средину (,,Сл.гласник РС'' бр. 135/04 и 36/09) даје следеће :

09/12/2019

НА „ШКОЛАРАЦУ” ИЗГРАЂЕНО ПАРКИРАЛИШТЕ

Започета у мају, комплетна реконструкција Спортско - рекреативног центра „Школарац” полако улази у завршницу. Постављна је расвета, па је цео комплекс сада и осветљен, а окончани су и радови на прилазној саобраћајници дужине 200 метара са припадајућом инфраструктуром. Такође, асфалтиран је и паркинг простор, који располаже са три места за аутобусе и 70 места за путничка возила и до даљњег ће бити бесплатан.

27/11/2019

МИНИСТАРСТВО ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ

Рани јавни увид одржаће се у трајању од 15 дана од 27. новембра до 11. децембра 2019. године, на званичним интернет страницама министарства надлежног за послове просторног планирања и јединица локалних самоуправа у обухвату планског документа, односно у зградама скупштина општина Обреновац, Лазаревац, УБ и Лајоковац.

14/11/2019

Почела изградња Музеја фудбала на „Школарцу”

Стара идеја да Уб добије Музеј фудбала коначно ће се остварити. Првих новембарских дана, на реновираном комплексу Спортско-рекреативног центра „Школарац” започела је градња будућег Музеја, у чијем приземљу су предвиђене свлачионице. Нова зграда простираће се на 565 квадратних метара, а планирано је да комплетно буде завршена до пролећа. Реч је о инвестицији вредној 39 милиона динара, коју заједнички финансирају Министарство омладине и спорта, Министарство трговине, туризма и телекомуникација и локална самоуправа.

25/10/2019

Јавни позив за учешће на јавној расправи о Нацрту одлуке о локалним комуналним таксама за територију општине Уб

Општинско веће општине Уб, на основу члана 100. став 2. Статута општине Уб (''Службени гласник општине Уб'' број 4/2019) упућује грађанима, удружењима, стручној и осталој јавности

25/09/2019

Јавни позив

повратницима по основу Споразума о реадмисији за подношење пријава за прибављање и изградњу монтажних кућа као и куповину основног пакета намештаја и беле технике.