20/09/2021

ЈАВНИ УВИД у НАЦРТ ИЗМЕНА И ДОПУНА ПРОСТОРНОГ ПЛАНА ПОДРУЧЈА ПОСЕБНЕ НАМЕНЕ ИНФРАСТРУКТУРНОГ КОРИДОРА БЕОГРАД – ЈУЖНИ ЈАДРАН, ДЕОНИЦА БЕОГРАД - ПОЖЕГА

ЈАВНИ УВИД у Нацрт измена и допуна Просторног плана подручја посебне намене инфраструктурног коридора Београд – Јужни Јадран, деоница Београд - Пожега (у даљем тексту: Нацрт измена и допуна Просторног плана) одржаће се од 20. септембра до 04. октобра 2021. године у трајању од 15 дана, сваког радног дана у зградама скупштина општина Уб и Љиг

17/09/2021

ЈАВНИ ОГЛАС О СПРОВОЂЕЊУ ПОСТУПКА ЈАВНОГ НАДМЕТАЊА ЗА ИЗДАВАЊЕ У ЗАКУП ПОСЛОВНОГ ПРОСТОРА

ИЗДАЈЕ СЕ у закуп пословни простор којим Комунално јавно предузеће „Ђунис“ Уб, са седиштем у Убу, улица Вељка Влаховића број 6, МБ. 07098499; ПИБ: 101347777, има право коришћења по основу обављања комуналне делатности управљање пијацама, у виђеном стању (закупац сноси све трошкове привођења локала намени), поступком јавног надметања, и то:

15/09/2021

ВРШЕЊА ТРЕТМАНА СУЗБИЈАЊА КОМАРАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ УБ ИЗ ВАЗДУХА И СА ЗЕМЉЕ

Овим путем Вас молимо да обавестите медије,грађанство као и удружења пчелара да затворе пчеле и уклоне најмање 5 км од зоне сузбијања комараца која обухвата општину Уб, пошто биоцидни производи могу бити токсични за пчеле.

30/08/2021

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ДОДЕЛУ ПОМОЋИ ИЗБЕГЛИЦАМА

Комисија за избор корисника за доделу помоћи за решавање стамбених потреба избеглица давањем у закуп 20 стамбених јединица са могућношћу куповине (у даљем тексту: Комисија), 25. август 2021. године, објављује

18/08/2021

РАНИ ЈАВНИ УВИД ПОВОДОМ ИЗРАДЕ ПРОСТОРНОГ ПЛАНА ПОДРУЧЈА ПОСЕБНЕ НАМЕНЕ РАЗВОДНОГ ГАСОВОДА РГ-13 БЕОГРАД-ВАЉЕВО-ЛОЗНИЦА СА ЕЛЕМЕНТИМА ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ

Имајући у виду наведено, обавештавамо вас да ће рани јавни увид бити спроведен у периоду од од 18. августа до 1. септембра 2021. године, те је потребно да достављене материјале изложите на увид заитересованим правним и физичким лицима у згради Општинске управе општине Уб, односно на званичној интернет страници. У случају техничких ограничења за постављање материјала на званичну интернет страницу, јавност је потребно упутити на линк https://www.mgsi.gov.гs/cir/dokшnenti­ list/137 /180

05/08/2021

Обавештење о објављивању на увид документације за пројекат регионалне депоније комуналног (неопасног) отпада „Каленић“

За потребе пројекта регионалне депоније комуналног (неопасног) отпада „Каленић“ у општини Уб у Колубарском региону, 2020.године је припремљена Ажурирана студија о процени утицаја на животну средину у складу са националним законодавством.

02/08/2021

Јавни конкурс за финансирање и суфинансирање програма/пројеката у култури

Расписује се Конкурс за доделу средстава из буџета Општине Уб за финансирање или суфинансирање програма/пројеката у култури који својим квалитетом доприносе развоју и презентацији уметности и културе у општини Уб у 2021. години у укупном износу од 600.000,00 динара.

14/07/2021

СЛЕДЕЋЕ ГОДИНЕ ПОЧЕТАК ИЗГРАДЊЕ ДЕПОНИЈЕ „КАЛЕНИЋ“

Очекује се да изградња Регионалног центра за управљање отпадом „Каленић“ крене почетком наредне године, а средства за радове, у износу од 26 милиона евра, обезбеђена су из кредитне линије Европске банке за обнову и развој, изјавила је министарка заштитне животне средине Ирена Вујовић током јучерашње посете Убу, где је разговарала са представницима локалних самоуправа и комуналних предузећа из Колубарског и Мачванског округа, као и града Београда, који су укључени у овај пројекат.