27/11/2019

МИНИСТАРСТВО ГРАЂЕВИНАРСТВА, САОБРАЋАЈА И ИНФРАСТРУКТУРЕ

Рани јавни увид одржаће се у трајању од 15 дана од 27. новембра до 11. децембра 2019. године, на званичним интернет страницама министарства надлежног за послове просторног планирања и јединица локалних самоуправа у обухвату планског документа, односно у зградама скупштина општина Обреновац, Лазаревац, УБ и Лајоковац.

14/11/2019

Почела изградња Музеја фудбала на „Школарцу”

Стара идеја да Уб добије Музеј фудбала коначно ће се остварити. Првих новембарских дана, на реновираном комплексу Спортско-рекреативног центра „Школарац” започела је градња будућег Музеја, у чијем приземљу су предвиђене свлачионице. Нова зграда простираће се на 565 квадратних метара, а планирано је да комплетно буде завршена до пролећа. Реч је о инвестицији вредној 39 милиона динара, коју заједнички финансирају Министарство омладине и спорта, Министарство трговине, туризма и телекомуникација и локална самоуправа.

25/10/2019

Јавни позив за учешће на јавној расправи о Нацрту одлуке о локалним комуналним таксама за територију општине Уб

Општинско веће општине Уб, на основу члана 100. став 2. Статута општине Уб (''Службени гласник општине Уб'' број 4/2019) упућује грађанима, удружењима, стручној и осталој јавности

25/09/2019

Јавни позив

повратницима по основу Споразума о реадмисији за подношење пријава за прибављање и изградњу монтажних кућа као и куповину основног пакета намештаја и беле технике.

25/09/2019

Јавни позив

Интерно расељеним лицима за подношење пријава за прибављање и изградњу монтажних кућа као и куповину основног пакета намештаја и беле технике.

19/09/2019

Покренута услуга „Помоћ у кући”

На територији убске општине од 2. септембра спроводи се пројекат из области социјалне заштите „Помоћ у кући”, који са 4,5 милиона динара финансира Министарство за рад, борачка и социјална питања. У наредних девет месеци, односно до 31. маја следеће године, колико траје пројекат, старим, болесним и немоћним житељима убске општине, услугу помоћи у кући бесплатно ће пружати шест обучених геронтодомаћица.

18/09/2019

Гради се нова зелена пијаца

Уклањањем некадашњег објекта, недавно је почела изградња нове зелене пијаце на Убу, модерног покривеног здања, који ће бити завршен до пролећа. Савремено опремљен пијачни комплекс гради се на парцели површине 42 ара, а укупна вредност инвестиције износиће преко 230 милиона динара. Председник убске општине Дарко Глишић истиче да одавно постоји потреба за новом тржницом, јер је стара била неусловна и небезбедна и у њу деценијама није улагано