Акције

31/01/2024

Комисија за избор корисника за доделу средстава намењених интеграцији најугроженијих избеглица и унапређењу животних услова објављује Јавни позив за избор корисника за доделу помоћи за куповину сеоског домаћинства у оквиру хуманитарне акције "Кров 2023".

15/09/2021

ВРШЕЊА ТРЕТМАНА СУЗБИЈАЊА КОМАРАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ УБ ИЗ ВАЗДУХА И СА ЗЕМЉЕ

Овим путем Вас молимо да обавестите медије,грађанство као и удружења пчелара да затворе пчеле и уклоне најмање 5 км од зоне сузбијања комараца која обухвата општину Уб, пошто биоцидни производи могу бити токсични за пчеле.

25/06/2021

НАЈАВА

НАЈАВА ВРШЕЊА ТРЕТМАНА СУЗБИЈАЊА КОМАРАЦА НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ УБ ИЗ ВАЗДУХА И СА ЗЕМЉ

19/09/2019

Покренута услуга „Помоћ у кући”

На територији убске општине од 2. септембра спроводи се пројекат из области социјалне заштите „Помоћ у кући”, који са 4,5 милиона динара финансира Министарство за рад, борачка и социјална питања. У наредних девет месеци, односно до 31. маја следеће године, колико траје пројекат, старим, болесним и немоћним житељима убске општине, услугу помоћи у кући бесплатно ће пружати шест обучених геронтодомаћица.

16/05/2019

Први Еко фест

У организацији ОШ „Милан Муњас“, на Убу је 14. и 15. маја одржан први Еко фест, под слоганом „Нисмо сви исти, али живимо на истој планети“.

06/05/2019

Обавештење

Општинска управа Уб почеће са спровођењем акције пролећног круга систематске дератизације на територији општине Уб, у уторак 07.05.2019. године.