„Шепковац” у новом руху

10/04/2019 Вести Општина Уб Уб
Opstina UB | Sepkovac 2.jpg

Општинско брдо Шепковац”, које је деценијама било препуштено немару, добило је ново рухо лета 2017. године, када су завршени дугоочекивани радови на комплетном уређењу тог видиковца у центру града, скривеног у крошњама борове шуме.

Кроз „Шепковац су изграђене три пешачке стазе, укупне дужине пола километра, парковски трг са 11 метара дугим трибинама, нови прилазни пут од стадиона „Драган Џајић” и три летњиковца, док је прилазно степениште санирано и обложено струганичким каменом. Постављена је и теретана на отвореном, нова расвета и клупе.

У зеленој оази за одмор, рекреацију и шетњу, свој кутак имају и најмлађи Убљани, којима је доступно модерно опремљно дечје игралиште и други садржаји (едукативне и кућице вигвам).