ОБАВЕШТЕЊЕ

Opstina UB | komarac za sajt_1597815352.png

ОБАВЕШТЕЊЕ

Дана 20.08.2020. године,

у временском периоду од 19 до 00 часова ће се извршити сузбијање комараца из ваздуха на територији општине Уб.

Третирањем ће бити обухваћена насеља у општини Уб.

Третман сузбијања комараца ће се извршити препаратом на бази лам бда-ц ихалотр ина. Дејство препарата траје три (3) дана.

Упозоравају се пчелари да је препарат токсичан за пчеле, да је потребно да се пчеле затворе у кошнице и уклоне најмање пет (5) километара од наведених зона третирања у трајању од три (3) дана.

Третман сузбијања комараца извршиће предузеће "Био - Спин" д.о.о. Нови Сад у сарадњи са

,,Екозаштита" д.о.о . Београд, ,,Де - Мус" д.о.о. Београд.

У случају неповољних временских услова третмани се одлажу, и о томе ће се јавност благовремено обавестити путем средстава јавног информисања.

Надзор над спровођењем акције вршиће инспекција за заштиту животне средине и комунална инспекција Општинске управе Уб.

Повезане вести