ОБАВЕШТЕЊЕ

Дана 10.07.2020. године,

у временском периоду од 16 до 18 часова ће се извршити третман сузбијања крпеља са земље на територији општине Уб

у временском периоду од 19:30 до 21:30 часова ће се извршити сузбијање комараца са земље на територији општине Уб .

Третирањем ће бити обухваћена насеља у општини Уб.

Третман сузбијања комараца ће се извршити препаратом на бази ламбда-цихалотрина и третман сузбијања крпеља ће се извршити препаратом на бази перметрина, тетраметрина и пиперонил бутоксида. Дејство препарата траје три (3) дана.

Упозоравају се пчелари да је препарат токсичан за пчеле, да је потребно да се пчеле затворе у кошнице и уклоне најмање пет (5) километара од наведених зона третирања у трајању од три (3) дана.

Третман сузбијања комараца и крпеља са земље извршиће  предузеће "Био -  Спин" д.о.о. Нови Сад у сарадњи са "Екозаштита" д.о.о. Београд, ,,Де - Мус" д.о.о. Београд.

У случају неповољних временских услова третмани се одлажу, и о томе ће се јавност благовремено обавестити путем средстава јавног информисања.

Надзор над спровођењем акције вршиће инспекција за заштиту животне средине и комунална инспекција Општинске управе Уб.

Повезане вести