ОБАВЕШТЕЊЕ

Opstina UB | komarac za sajt_1598511929.png

ОБАВЕШТЕЊЕ

Дана 28.08.2020. године,

у временском периоду од 19:30 до 21:30 часова ће се извршити сузбијање комараца са земље на територији општине Уб.

Третирањем ће бити обухваћена насеља у општини Уб .

Третман сузбијања комараца ће се извршити препаратом на бази ламбда-цихалотрина. Дејство препарата траје три (3) дана.

Упозоравају се пчелари да је препарат токсичан за пчеле, да је потребно да се пчеле затворе у кошнице и уклоне најмање пет (5) километара од наведених зона третирања у трајању од три (3) дана.

Третман сузбијања комараца и крпеља са земље извршиће предузеће "Био - Спин" д.о.о. Нови Сад у сарадњи са "Екозаштита" д.о.о. Београд, ,,Де - Мус" д.о.о. Београд.

У случају неповољних временских услова третмани се одлажу, и о томе ће се јавност благовремено обавестити путем средстава јавног информисања.

Надзор над спровођењем акције вршиће инспекција за заштиту животне средине и комунална инспекција Општинске управе Уб.

Повезане вести